Střekov – Kraj vrátil rozhodnutí o umístění stavby zpět ústeckému magistrátuk novému projednání.

Obchodní centrum na Střekově má prozatím utrum. Krajský úřad totiž vyhověl odvolání, jež podali odpůrci stavby. Pro prozkoumání územního rozhodnutí o umístění stavby totiž zjistil, že dokument obsahuje procedurální vady, proto jej vrátil ústeckému stavebnímu odboru k novému projednání.

Krajský úřad také například upozornil na to, že začal platit nový územní plán a projekt je tedy třeba nutno posuzovat podle něj, ne podle starého. „Tato skutečnost je proto důvodem zrušení územního rozhodnutí v řízení o odvolání a vrácení věci stavebnímu úřadu k novému projednání,“ píše v odůvodnění Zdenka Švehlová, vedoucí krajského odboru územního plánování.

 

Odpůrci stavby ovšem nemají vůbec vyhráno a záleží především na tom, jak budou investor a Ústí postupovat dál.

Přesněji to prakticky znamená, že sice stavba zatím nezačne, ale pokud ústecký magistrát rozhodnutí bezchybně přepracuje a investor, jímž je společnost Saller Group, případně dokumentaci správně doplní, kraj už příštímu odvolání, bude-li nějaké, vyhovět nemusí. Tím pádem by se Saller Group otevřela cesta ke stavebnímu řízení a získání stavebního povolení.

Je tu i další háček. Upozornil na něj Marian Páleník z platformy Lepší Ústí, který se podílel na petici proti stavbě. „Kámen úrazu je v tom, že teď budou dokumentaci posuzovat podle nového územního plánu, který je ohledně této lokality mnohem benevolentnější,“ řekl s tím, že ten starý vyžadoval 70 procent bytové zástavby, tento ne.

Ostatně, sama investorská Saller Group také zaujala vyčkávací pozici a sleduje, co na to město Ústí nad Labem. „Nyní čekáme, jak rozhodne stavební odbor magistrátu, kde se věc po vrácení od krajského úřadu bude znovu projednávat,“ sdělil Jan Rödling, mluvčí společnosti.

 

Autor: Janni Vorlíček, Deník, 3.4.2012