Přehrát záznam

Společnost Sallerova výstavba už má většinu posudků, potřebných k získání stavebního povolení na obchodní centrum v Ústí nad Labem na Střekově. To má stát ve volném prostoru vedle krajského soudu. Ústecký stavební úřad 6.prosince zahájil takzvané územní řízení, ve kterém se o stavbě rozhodne. Její odpůrci se ale nechtějí vzdát.

Se záměrem postavit na Střekově téměř na nábřeží běžné obchodní centrum přišla už společnost Sallerova výstavba před několika lety. V roce 2008 ale stavbu ústečtí radní i radní Střekova zamítli, protože podle nich neodpovídala územnímu plánu.

Letos společnost Sellerova výstavba souhlas radních dostala. 6. prosince začalo územní řízení o tom, zda společnost dostane na obchodní centrum i stavební povolení. Přišli na něj také odpůrci stavby, kteří v daném místě bydlí. Vytvořili také občanské sdružení Váš Střekov, které je účastníkem celého řízení..

V čem je rozpor? Co především si vykládají obě strany rozdílně? Územní plán říká, že při dostavbě území na Střekově se má vybudovat sedmdesát procent bytů a jen třicent procent obchodů. To podle odpůrců stavby samotné obchodní centrum nesplňuje. Investor ale započítává plochu pro dostavbu jinak – i s domy, které už stojí a byty obsahují.

Úterní veřejné jednání bylo poslední příležitostí, kdy mohli vznést své připomínky také zástupci veřejnosti.

Námitky, které proti stavbě obchodního centra na Střekově 6. prosince zazněly, teď bude řešit ústecký stavební úřad. Může to trvat i několik měsíců.

Autor: Dagmar Cestrová, ČRo Sever, 6.12.2011