Střekov – Radní odpověď ponechali na úřednících, ti jim napsali, že je podle jejich názoru vše v pořádku.

My jsme se obrátili s problémem na své volené zástupce a oni se ani nenamáhali odpovědět. Místo toho nám poslal neslaný, nemastný dopis úředník. Tak si stěžují členové petičního výboru na ústeckého primátora Víta Mandíka (ČSSD), jemuž předali petici proti stavbě obchodního centra na Střekově se 780 podpisy.

„Z odpovědi, psané přezíravým tónem, jsme se nedozvěděli vůbec nic, jen to, že s tím vlastně nemohou nic udělat,“ stěžoval si předseda výboru Marian Páleník. „Když jsem v létě posílal otevřený dopis ohledně téhož, neodpověděl mi vůbec nikdo. Pana primátora zjevně občané a voliči absolutně nezajímají.“

Ačkoliv petice oslovuje radu města jako účastníka územního řízení a její signatáři chtějí, aby stavba více respektovala územní plán, který v místě připouští bloky bytových domů, odpovídá místo rady tajemník magistrátu Leoš Nergl.

„Jsem toho názoru, že obchodní centrum Střekov není v rozporu s územním plánem,“ píše v odpovědi Nergl zároveň s tím, že bude petiční výbor informovat o výsledcích odvolání, jež proti stavbě obchodního centra podalo sdružení Váš Střekov 16. ledna 2012.

Na ústeckou městskou radu se ovšem s peticí obrátila platforma Lepší Ústí, nikoliv občanské sdružení Váš Střekov. Rada města se s peticí seznámila 9. února 2012. Primátor Mandík na otázku Deníku ohledně petice prozatím nijak nereagoval.

Co se odvolání týká, sdružení Váš Střekov jej podalo na krajský úřad prostřednictvím ústeckého stavebního úřadu.

„Odvolání k nám přišlo 24. února. Lhůta je 60 dní, ale rádi bychom rozhodli do konce března,“ sdělila k tomu Magdalena Hanáčková, tisková mluvčí Ústeckého kraje.

Podobně se vyjádřil i Jan Rödling, mluvčí investorské firmy Sallerova výstavba. „Proti našemu záměru bylo podáno odvolání, rozhodnutí dosud nepadlo,“ více se zatím vyjadřovat nechtěl, firma ale přitom počítala, že by se stavbou mohla začít už na jaře.

Architekt Jiří Němeček, který je předsedou sdružení Váš Střekov, uvedl, že nechce předjímat výsledek odvolacího řízení. „Pokud ale nebudeme úspěšní, určitě budeme zvažovat podání žaloby ke správnímu soudu. Ta ale nemá odkladný účinek.“

Autor: Janni Vorlíček, 20.3.2012, Deník